Serwis informacyjny o Papieżu Benedykcie XVI
 

Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski

Przemówienie abpa Stanisława Nowaka

Wasza Świątobliwość, umiłowany Ojcze Święty!

Wielkim sercem witamy w Częstochowie na Jasnej Górze, w miejscu omadlanym od wieków przez miliony pielgrzymów. Jest to wielka świętość dla nas, katolików, chrześcijan, dla Polaków. Tu, przed cudownym obrazem Matki Bożej ślubujemy, przyrzekamy, oddajemy się w macierzyńską niewolę miłości za Kościół i zawierzamy. Tu, jak mówił Sługa Boży Jan Paweł II, zawsze czuliśmy się wolni i tu umacniamy się wciąż w Chrystusie, bo tylko On może zachować naszą prawdziwą wolność.

Dziś witamy w Tobie, umiłowany Ojcze Święty, widzialnego zastępcę Chrystusa na ziemi i następcę św. Piotra, ale też wielkiego czciciela Maryi. Przybywasz do swojej Matki dokładnie w czwartą rocznicę Twojej dziękczynnej Mszy .w. za 25 lat biskupstwa. Nie trzeba zapewniać, jak bardzo i jak często tu się modlimy w intencji Twojego pontyfikatu. Tu zawsze jesteś obecny i pozostaniesz z nami.

Dziś prosimy Cię, umiłowany Ojcze Święty, odmów z nami błagalną Litanię, zawierz nas znowu Maryi i pobłogosław rzesze Ludu Bożego z terenu Częstochowy, archidiecezji i pielgrzymów z całej Polski. Błogosław zakonom i wszystkim osobom życia konsekrowanego. Udziel błogosławieństwa alumnom polskich seminariów i ruchom odnowy życia chrześcijańskiego. Otwieramy na oścież nasze serca, by słuchać Twoich słów. Utwierdzaj nas w wierze, abyśmy wzorem Matki Najświętszej zawsze pozostali wierni Bogu, Chrystusowi, Kościołowi i jego pasterzom.

Drogi, umiłowany Ojcze Święty! Bądź błogosławiony, który przychodzisz w imię Pańskie – Benedictus qui venit in nomine Domini.

Częstochowa, 26 maja 2006 r.


Porót do strony głównej przemówień
lukas-design © 2006 Wszelkie prawa zastrzeżone - Info